Vitajte na stránkach ŠK HARGAŠOVA !!! Welcome on ŠK HARGAŠOVA website !!! Wilkommen auf die Webseiten von ŠK HARGAŠOVA !!!

EnglishDeutschMagyar

 

  Medzinárodný úspech!

   Čo majú spoločné Simon Sedláček, Patrick Barducci, Adam Fabianek, Lucien Haraslín, Erik Rác, Oliver Kubaský, Denis Jakubík, Denis Leskovský, Samuel Požgay, Martin Kubovič a FOXCONN KUPA U13 FLOORBALL TORNA?


   Vynikajúci florbal korunovaný 2. miestom na medzinárodnom florbalovom turnaji mládeže, ktorý sa koná každoročne na prelome apríla a mája počas dní mesta Komárom v Maďarsku.
   Turnaj, určený chlapcom s rokom narodenia 1995 a mladším, sa v tomto roku uskutočnil okrem Záhorskej Bystrice aj medzi družstvami z Maďarska – Dunai Krokodílok, budapeštianskymi Diamonds a domácimi SZPK Komárom – a zo Slovenska – Sokolmi z Gajár a stupavským Bogdauom.
   V tejto sezóne sme sa stretli s Gajarmi a Stupavou aj v lige mladších žiakov v Bratislavskom regióne, kde sme naše vzájomné zápasy nedotiahli do víťazného konca (v lige mladších žiakov mohli nastúpiť aj hráči starší než s rokom narodenia 1995, čo spôsobilo naše nie až také dobré výsledky v tejto súťaži), a preto sme mali týmto družstvám čo oplácať.
     Na turnaj sme cestovali nielen s chuťou poraziť našich slovenských súperov, ale aj zlepšiť  naše minuloročné štvrté miesto na tomto turnaji. Zároveň sme chceli dokázať sebe a ľudom, ktorí podporujú florbal v Záhorskej Bystrici  a ľuďom, ktorí sa zaujímali o zápasy v tohtoročnej lige mladších žiakov, že nami dosiahnuté výsledky v tejto lige celkom nezodpovedajú, vďaka vekovej skladbe našich hráčov, našim schopnostiam.
    Turnaj sme začali zápasom s jedným zo slovenských konkurentov - so Sokolmi. Po obojstranne oťukávacích prvých pár minútach sme zobrali opraty zápasu pevne do rúk a po dvoch góloch Maťa a jednom Sama sme vyhrali 3:0. Pri druhom Maťovom góle ukázal svoje schopnosti Denis Jakubík, ktorý Maťovi asistoval. Pri góle Sama sa zas asistenciou predviedol náš kapitán Adam.
    V druhom zápase nás čakal náš najčastejší súper Bogdau Stupava. Obojstranne kvalitný florbal po dramatickom priebehu, keď Maťo vyrovnával na 1:1  rozhodol kuriózny, ale zaslúžený gól, ktorý po asistencii Sama vsietil v poslednej minúte zápasu takmer z polovice ihriska opäť Maťo. Každý čakal odkiaľ sa vynorí Maťom dosť do vzduchu , ale smerom na bránu súpera vystrelená loptička, až sme sa na našu radosť dočkali my – loptička sa vynorila za chrbtom dezorientovaného brankára Stupavy. Oplatilo sa hrať až do konca a pokúšať sa o víťazstvo z každej pozície – vyhrali sme 2:1.
     Na tretí zápas s Dunai Krokodílok sme nastupovali so 4 bodmi vo vrecku a s pocitom, že sme našim súperom ukázali, že ich vieme zdolať. Paradoxne asi tento pocit sebauspokojenia so zatiaľ dosiahnutých výsledkov spôsobil, že sme v zápase s Krokodílmi nehrali na 100%. Nakoniec sme však aj tento zápas vyhrali 2:1, keď na gól Olivera po asistencii Denisa Leskovského nadviazal rozhodujúcim gólom nováčik v našom tíme Erik po Maťovej asistencii.
    V polovici turnaja sme tak boli na prvom mieste a už sme vedeli, že rozhodovať o celkovom prvenstve bude náš vzájomný zápas s domácim SZPK.
     Ešte pred tým nás však čakal zápas s budapeštianskymi Diamonds. Tento zápas z našej strany nestál za veľa, už sa v našich radoch začala prejavovať únava, predsa len sme na turnaj vstávali pred šiestou ráno a nemohli sme striedať kompletné dva útoky, pretože nám v zostave chýbal jeden hráč – Erik Sternmüller, ktorý nanešťastie ochorel deň pred turnajom. Diamonds nám dali malú príučku z efektivity, keď z minima striel vyťažili tri góly, pričom my sme skórovali iba raz - Samom.
     Po zápase s Diamonds  si sami hráči medzi sebou v šatni povedali, že napriek prehre je zlato stále v hre, a že nie je dôvod sa oň športovo nepobiť. Na dosiahnutie prvenstva bude potrebné SZPK poraziť.
     Energiu im vliali svojim povzbudením pred zápasom aj Oliverovi rodičia a jeho mladší brat, ktorý sa zastavili v Komárome na otočku. Ďakujeme!
     Na zápas s SZPK tak nastúpili odhodlaní hráči, ktorí napriek vyčerpanosti predviedli spolu s domácimi florbal hodný rozhodujúceho zápasu. Vynikajúcu prácu v našej obrane predvádzali všetci obrancovia Adam, Lucien, Patrick, v útočnej polovici napádali súpera a zamestnávali brankára SZPK kvalitnými strelami Maťo, Oliver, Erik, Samo a obaja Denisovia.
    Útoky sa v rýchlom slede striedali na oboch stranách, ale takmer 14 minút gól nepadol aj vďaka tomu, že Simon v bránke predvádzal fantastické zákroky.
    Žiaľ, do vedenia nakoniec išli domáci hráči. Pri urputnej snahe vyrovnať, sme inkasovali aj druhý krát. Nevyzeralo to s nami dobre, ale o „zabalení“ zápasu nemohlo byť ani reči. Vybrali sme si oddychový čas, preskupili útoky a obranu a zatlačili súpera na jeho polovicu. Zápas gradoval, chalani dreli. Odvolali sme brankára a – v šiestich dokázali Maťom vyvetrať bránku súpera – 1:2!
    Do konca zápasu ostávalo pár sekúnd, keď sme opäť vďaka nášmu tlaku mohli hrať s odvolaným brankárom. Strela?! Žŕďka brankára SZPK po Maťovej strele sa musí chvieť ešte teraz. Na nešťastie to nebol gól, ale po záverečnom klaksóne sa halou niesol silný potlesk domácich divákov, ktorý patril aj našim hráčom, ktorý tak získali na FOXCONN Kupa  konečné 2. miesto. Svoj výkon osobitne okorenil Maťo - cenou pre hráča ALL STAR tímu turnaja!
    Po minuloročnom 5. mieste na Majstrovstvách Slovenska, ešte v kategórii U11, víťazstve na Veľkonočnom turnaji v Stupave, 3. mieste na celoslovenskej súťaži hráčov 5./6. tried základných škôl chalani dosiahli ďalší úspech. A nie je dôvod v získavaní úspechov nepokračovať, napr. aj v lige mladších žiakov!
    Ale ešte  pred ligou môžu svoje schopnosti potvrdiť na konci júna na 2. ročníku historického turnaja na UMELEJ TRÁVE v Záhorskej Bystrici – o Najlepšie florbalové vysvedčenie 2008!

 Poďme Záhorská, poďme do toho!

 Konečné poradie FOXCONN KUPA 2008:
1. SZPK Komárom
2. ŠK HARGAŠOVA ZÁHORSKÁ BYSTRICA
3. Dunai Krokodílok
4.Sokol Gajary
5.  Diamonds SK
6. FBK Bogdau Stupava
 
Konečné štatistiky aj tu: Foxconn Kupa 2008.xls

 

 

ŠK HARGAŠOVA © 2007
verzia 1.2